Īpaši ziemā bieži gadās uzvilkt apģērbu un sagaidīt nepatīkamu elektrostāvu. Statiskā elektrība var izraisīt triecienu un padarīt apģērbu neērti pieguļošu ķermenim. Daži audumi ir īpaši pakļauti šādai ietekmei, un tas var nozīmēt, ka savu iecienītāko kleitu vai tērpu var atstāt neskartu, tērējot naudu un vietu skapī.
Šeit ir viss, kas jums jāzina par to, kas izraisa statisko elektrību, un par to, kā reizi par visām reizēm atbrīvoties no statiskās elektrības uz apģērba.
Kas izraisa statisko elektrību?
Kad audumi berzējas cits pret citu, berzes rezultātā rodas elektriskais lādiņš. Galvenie vaininieki ir veļas žāvētāji. Daži audumi, piemēram, vilna, poliesteris un akrils, ir vairāk pakļauti elektriskajam lādiņam nekā citi. Arī aukstākajos gadalaikos rodas statiskais lādiņš, jo gaisā ir mazāk mitruma, aukstā temperatūrā nav iespējama žāvēšana uz aukstās žāvētavas, un ziemas apģērbi parasti ir no smagām vilnām un flaneļiem, kas saglabā lādiņu.
Sprādzienu ir viegli pamanīt; kad drēbes kustas, ir dzirdams plaukšķēšana. Citas pazīmes ir citu cilvēku šokēšana ar vienkāršu pieskārienu vai apģērba pieķeršanās ķermenim.
Kā novērst statisko elektrību:
Veļas mazgāšanas paradumi tieši ietekmē to, vai statiskā elektrība ietekmē jūsu skapi. Izmēģiniet veikt šīs vienkāršās izmaiņas, lai uz visiem laikiem novērstu statisko elektrību.
Veļas mazgāšanas ciklā izmantojiet audumu mīkstinātājus, lai audumi būtu zīdaināki. Ķimikāliju vietā izmēģiniet atšķaidītu balto etiķi ar dabisku ēterisko eļļu.
Ja laikapstākļi to atļauj, žāvējiet drēbes uz veļas auklas, nevis žāvējiet žāvētājā.
Ja žāvējat veļu veļas žāvētājā, izmantojiet žāvēšanas bumbiņas, lai atdalītu drēbes un uzlabotu gaisa cirkulāciju. Žāvētāja bumbiņas samazina žāvēšanas laiku un statiskās elektrības veidošanos.
Lasi vēl: 3 zvaigžņu zīmju pārstāvji, kuri izpušķo stāstu un nebaidās samelot
Izmantojiet žāvētāja loksnes, kas pārklāj audumus ar šķidru virsmaktīvo vielu, lai samazinātu statisko saķeri.
Pirms žāvēšanas atdaliet dabīgos audumus no sintētiskajiem. Ja iespējams, sintētiskos audumus žāvējiet gaisā.
Izņemiet apģērbu no žāvētāja, sakratiet to. Pirms novietojat apģērbu uz citas virsmas vai blakus citiem apģērbiem skapī vai kumodē, katru apģērbu 2-3 reizes ātri sakratiet.
Kā atbrīvoties no statiskās elektrības apģērbā:
Profilakse ir lieliski noderīga, lai turpmāk varētu mazgāt veļu, taču jūs varētu aizdomāties, ko darīt, ja jūsu skapī un atvilktnēs esošajās tīrajās drēbēs jau ir izveidojies statiskais spriegums. Lūk, četri padomi, kā atbrīvoties no statiskās elektrības uz apģērba.
Samitriniet apģērbu: Galvenais statiskās elektrības cēlonis ir sausums. To var viegli novērst, samitrinot apģērbu. Sausās drēbes viegli apsmidziniet ar remdenu ūdeni vai apsmidziniet drēbes ar antistatisku aerosolu vai audumu mīkstinātāju.
Mitriniet ādu: Sausas ādas un audumu berze ir vēl viens būtisks statiskās elektriskās strāvas avots. Lai samazinātu statisko elektrību, ieziepējiet ādu ar losjonu, lai samazinātu sausumu un palielinātu virsmas mitrumu. Krēmi un mitrinātāji ne tikai palīdz jūsu ādai mirdzēt, bet arī novērš statiskās elektrības uzkrāšanos uz ķermeņa. Apsveriet iespēju uzklāt uz ādas bērnu pūderi, lai cīnītos ar īpaši lipīgām vietām.
Izmantojiet žāvētāja loksnes: Pirms apģērba uzvilkšanas noslaukiet auduma iekšpusi ar žāvētāja loksni, lai novērstu nevēlamas dzirksteles.
Izmantojiet metālu: Metāla magnētiskais lādiņš var izjaukt apģērba lipīgumu un novērst statisko elektrību. Novietojiet metāla priekšmetu, piemēram, pakaramo, uzpirksteni vai alumīnija foliju, uz auduma, lai izlādētu apģērba elektrību.
Vai ir audumi, kas nepiesaista statisko elektrību?
Jā! Pastāv statisko izkliedējoši audumi vai antistatiskās kontroles apģērbi, kas statisko līmēšanos var padarīt par pagātnes lietu. Materiāls ir sintētisko poliestera pavedienu vai šķiedru maisījums, kas papildus kokvilnas vai oglekļa šķiedrām.
Turklāt āda nepiesaista un neuztur statisko elektrību. Tas ir labs iemesls, lai izvēlētos ādas jaku, nevis pūka, vilnas vai sintētisko mēteli, kas, visticamāk, visu ziemu turēs berzi un radīs daudz statiskās elektrības.
Zīds un 100% kokvilna arī nepiesaista elektrostatiku. Tomēr, ja tie atrodas blakus sintētiskajām šķiedrām veļas mazgātavā, žāvētavā vai apģērbu glabātuvē, tie var berzties pret citiem apģērbiem un palielināt statisko šoku šajos apģērbos. Lai iegūtu labākos rezultātus, izvēlieties valkāt šos dabīgos izstrādājumus un mazgāt tos atsevišķi.